Anna German streszczenia

Wpis

wtorek, 26 lutego 2013

Anna German odcinek 1, 2, 3, 4 - oglądaj online

Streszczenie

Odcinek 1: Serial przedstawia losy piosenkarki Anny German. W 1938 r. Stalin wydaje rozkaz o likwidacji obcych szpiegów. Eugen German, ojciec Anny, zostaje aresztowany. Żona, Irma, ucieka z matką i małą córką do Taszkientu, dokąd zwożeni są wszyscy aresztowani. Kobiety mają nadzieję, że zdobędą jakieś informacje o Eugenie. Ania tęskni za ojcem, tym bardziej że był on jej najwierniejszym słuchaczem, od kiedy zaczęła śpiewać. 

OGLĄDAJ ODCINEK 1

Odcinek 2: Irma, jej matka oraz Ania uciekają do Kazachstanu. Tu dziewczynka uczęszcza do szkoły. Kobiety ciągle są szykanowane. Zmieniają nazwisko na Martens. Ania często chodzi na dworzec kolejowy i szuka ojca wśród żołnierzy wracających z frontu. Czekając na przyjazd pociągu, śpiewa dla nich, czym budzi powszechną sympatię. Dziewczynka poznaje Hermana Bernera, oficera Wojska Polskiego. Walentin, szef NKWD w Dżambule, organizuje grupę donosicieli. Irma jest przerażona. Herman proponuje ucieczkę i zmianę nazwiska poprzez fikcyjne małżeństwo. 

OGLĄDAJ ODCINEK 2

Odcinek 3: Ania zaprzyjaźnia się z Hermanem Bernerem, który robi wszystko, aby pomóc Germanom. Irma wychodzi za niego za mąż. Ich szczęście nie trwa długo, bo wkrótce wojskowy otrzymuje powołanie i musi wyjechać. Tymczasem na ślad Irmy wpada Walentyn, który znowu zaczyna ją prześladować. Przy pomocy znajomej Polki, Jadwigi, kobiecie udaje się uciec z bliskimi do Dżambułu, a niedługo później dotrzeć do Warszawy. Tam odnajduje matkę męża i próbuje znaleźć sobie pracę. Mija kilka lat. W 1955 roku Ania wstępuje na wydział geologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Do Polski przyjeżdża Walentyn, który próbuje odnaleźć Irmę. Ma dla niej zawiadomienie o śmierci Hermana w bitwie pod Lenino.

OGLĄDAJ ODCINEK 3

Odcinek 4: Ania dowiaduje się, że Herman Berner zginął pod Lenino niedługo po weselu w 1943 r. Matka i babcia postanawiają opowiedzieć dziewczynie, co się stało z jej ojcem. Ona ma żal do nich, że tak łatwo uwierzyły w jego śmierć. Anna pilnie studiuje geologię. Usłyszawszy śpiew dziewczyny, kolega namawia ją, by wystąpiła w klubie studenckim. Z powodu tremy debiut okazuje się porażką. Mimo to Janka, przyjaciółka Anny, umawia ją na przesłuchanie w Teatrze Estrady. Pewnego dnia dziewczyna poznaje Zbyszka. Młody naukowiec jest zachwycony studentką. 

OGLĄDAJ ODCINEK 4

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
annagermantvp
Czas publikacji:
wtorek, 26 lutego 2013 15:56

Kanał informacyjny